KONST / Litografier / Färglitografi 15482116
nr 1548 2116
Christina Rundqvist Andersson
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, "Trollskogen". Signerad och numrerad 2/70, bildmått: 48x64 cm, yttermått inklusive ram: 64x78 cm
Christina Rundqvist Andersson, svensk bildkonstnär och skulptör född 1940.
Utrop:
300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 18:57:36
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Christina Rundqvist Andersson
Läs mer om Christina Rundqvist Andersson